A Dryopteris erythrosora ‘Prolifica’ – japán pajzsika érdekessége, hogy az egyébként sötétzöld, 30-70 cm hosszú, dús levelek között a frissen kihajtott levelek rézvörösek. Hasonlóan színeződnek az idősebb levelek is ősszel. Ez a színeződés a páfrányok között egyedülálló.
- Alak: rizómával terjedő, 40-60 cm magas páfrány.
- Levél: Érdekessége, hogy az egyébként sötétzöld, 30-70 cm hosszú, dús levelek között a frissen kihajtott levelek rézvörösek. Hasonlóan színeződnek az idősebb levelek is ősszel. Ez a színeződés a páfrányok között egyedülálló.
- Származási hely: Japán, Kína
- Tenyészhely: A páfrányok fák, cserjék alatti változó árnyékú helyeken, épületek északi oldalán érzik jól magukat. Ellentétben a többi árnyéki évelővel, nem csak elviseli, de kimondottan igényli is az árnyékot.
- Talaj: Mészkerülő növény, legszebben, sovány, humuszos, nyirkos talajba ültetve fejlődik
- Felhasználása: Jól társítható más páfrányokkal, ültethető háttérnövényként, de akár vízpartra is ültethetjük, ahol tömegesen mutat igazán szépen. A töveket egymástól legalább 50 cm-re ültessük el.
- A páfrányok sajátos növénycsoportot alkotnak az árnyéki évelő dísznövények között, mert nem virágokat, hanem spórákat fejlesztenek. A páfrányok spórákkal szaporodnak, nincs virágjuk és termésük. A spórák a levelek fonákán lévő spóratartókban találhatók, vagy külön spórahordozó leveleken.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.