Gránátalma (Punica granatum)
Napos, déli fekvésű, szélvédett helyen gránátalmát nevelni a kertben egyáltalán nem lehetetlen. Kisebb erkélyekre vagy teraszra a törpe fajtát érdemes választani (Punica granatum ‘Nana’), amelyek 1-1,5 méteresre nőnek meg. Szoliterként vagy dézsás növényként is nevelhetjük.

Mind a(z) 3 találat megjelenítve
A gránátalma jellemzői:
- Alak: Közepes méretű, szabálytalan alakú cserje.
- Virág: Virágai hármasával ülnek az ág csúcsain. Az idősebb növények júniusban, míg a fiatalabbak csak egy hónappal később kezdenek virágozni, illatuk alig érezhető. Egy növényen porzós és/vagy hímnős virágok fejlődnek, de megjelenhetnek még ún. köztes virágok is.
- Levél: Levelei fényesek, épszélűek, tojásdadok. A mi éghajlati körülményeink között lomhullató.
- Termés: A díszgránátalmák ritkán teremnek. A Petrich 5 fajtájára jellemző, hogy a gyümölcs héja zöld marad, a napsütötte oldal pedig rózsaszínű lesz. Édes-savanykás íze van.
- Tenyészhely: Napos, meleg, világos, vagy félárnyékos helyet kedveli. Szélcsendes, védett helyen fejlődik a legszebben.
- Talaj: A talajban nem válogat, megnő a sziklás, száraz talajokon is, de meghálálja a jó földet, a trágyát és a gyomtalanítást. Tartós szárazságban és konténerben tartva öntözni is kell.
A gránátalma felhasználása:
- Felhasználása: Kimondottan alkalmas szobanövénynek, dézsában tartva a teraszon a legszebb. Házfal közelébe, vagy a kert védett zugába érdemes elültetni.
- Betegségei: Kártevője a levéltetű.
[/expander_maker]