Leírás
Heuchera ‘Galaxy’ – Tűzgyöngyvirág vagy tűzesőnek hatalmas, vastag, élénk-piros levelei vannak, nyár végére bordó színre változnak. A levélzetet rózsaszínű foltok tarkítják, amik fokozatosan elhalványodnak. Késő tavasszal jelennek meg harang formájú, krémszínű virágai, amik 14 cm magasan emelkednek ki a lombozat fölé.
- Alak: Bokros formájú, 20-22 cm magas és 25-30 cm széles évelő.
- Virág: Késő tavasszal jelennek meg harang formájú, krémszínű virágai, amik 14 cm magasan emelkednek ki a lombozat fölé.
- Levél: vastag, élénk-piros levelei vannak, nyár végére bordó színre változnak. A levélzetet rózsaszínű foltok tarkítják, amik fokozatosan elhalványodnak.
- Tenyészhely: Napos, vagy félárnyékos, de a tűző nap káros lehet a növény leveleinek
- Talaj: Talaja legyen jó vízelvezetésű, és lehetőség szerint nedves, de a pangó vizet nem kedveli. Ideális a tápanyagdús talaj.
- Felhasználás: Sokrétűen, évelőágyásokban, vegyes ágyásokban vagy szegélyként ágyásokhoz, de sziklakertekben is jól mutat. Vágott virágnak is alkalmas. Balkonládában is nevelhető.
- Gondozása: Az elszáradt virágokat és leveleket késő ősszel vagy tavasszal távolítsuk el a növényről, hogy tudjon megújulni. Kártevői, betegségei nincsenek, betegségekkel szemben ellenálló.