Őszibarack, nektarin

Az öntermékeny őszibarackfa-fajták igényes gondozás mellett bőséges termést hozó lombhullató fák. Kínálatunkban sárga- és fehérhúsú őszibarackot, illetve kopaszhéjú nektarin fajtákat is találsz.

Webáruházunkban vadőszibarack és GF677 alanyra oltott barackfákat vásárolhatsz.

Nektarin fa, őszibarack fa
Mutasd a szűrőt

Mind a(z) 16 találat megjelenítve

Mind a(z) 16 találat megjelenítve

Az őszibarackfák jellemzői:

  • Alak: Kb 3 méter magas és 3 méter széles.
  • Virág: Rózsaszín.
  • Termékenység: Öntermékeny.

Az őszibarack felhasználása és gondozása:

  • Tenyészhely: Fény-, meleg- és vízigényes fák. A vadőszibarack alanyra oltott példányok a meszes talajt nem tűrik, ezért ezeket leginkább az alföldi régióra javasoljuk. A GF677 alanyú példányok a meszes talajt és a szárazságot is jobban viselik.
  • Locsolása: Vízigényes, rendszeresen locsoljuk.
  • Metszése: Február-március környékén, rügyfakadás előtt. A főágakaat 3-5 rügyre érdemes visszavágni, ezzel elősegítve az erőteljes fejlődést. A barackfák fényigényesek, ezért igyekezzünk nyitott koronaformát metszeni, hogy minél több napfény érje az ágakat.
  • Betegségek, érzékenységek: Taphrina, monília, pszeudomonászos és leukosztómás ágelhalás, sztigmiás levélfoltosság.
  • Gondozása: Érdemes permetezni. A permetezés időszaka a rügyezéstől a sziromhullásig tart.

A szabadgyökerű őszibarackfa ültetése:

  • Ültetési ideje: A szabadgyökerű példányok ültetési ideje októbertől tart a lombhullatást követő hűvös, de fagymentes időben, akár télen is. A kiszállítást követően minél hamarabb ültessük el, addig pedig eredeti csomagolásában, hűvös és nyirkos helyen tároljuk, mindenféleképpen óvjuk a naptól és a széltől.
  • Ültetési tőtávolság: Kb. 3-5 méter.
  • Ültetési lépések:
    1. Az ültetés előtt legalább 24 óráig áztassuk vízbe a gyökérzetet.
    2. A szabadgyökerű példányoknak 80x80x80 cm-es ültetőgödröt ássunk. Minél rosszabb minőségű a talaj, érdemes annál nagyobb gödröt ásni. Kerüljük a trágyázást, mivel az elpusztíthatja a fa gyökerét! (Ha nagyon rossz minőségű a talaj, akkor a gödör aljába tehetünk lassan oldódó műtrágya tablettát vagy komposztot).
    3. Ezután helyezzünk bele a gödörbe a szabadgyökeres fát úgy, hogy a szemzés helye az uralkodó szél irányával szemben álljon, és töltsük fel földdel. Ügyeljünk rá, hogy a legfelső gyökérzetet is vastagon (5-10 cm) fedje föld. Az oltás helye a föld fölé kerüljön. Figyeljünk rá, hogy a talajt tömören nyomkodjuk gyökérzet köré.
    4. Az őszi ültetéskor az oltás helyét földdel kupacoljuk be. Az őszi ültetést követően a fát locsolni nem feltétlenül kell, de érdemes.

Szállítás:

Szabadgyökerű kiszerelésben szállítjuk őket novembertől. Szállítási infót az adott növénynél az infó ikonra kattintva találsz.